Metaboolne dieet: kaalulangus hormonaalsel tasemel

Metaboolne dieet võimaldab teil muuta keha hormonaalset tasakaalu. Toitumistehnika on suunatud hormoonide masendamiseks, mis aitavad kaasa rasvavarude suurenemisele, ja hormoonide aktiveerimisele, mis suurendavad rasvade lagunemist. See sisaldab kõiki toitaineid, seetõttu on see täis ja ohutu. Seda võib jälgida, kui soovi korral saab olla piiramatu.

Metaboolne dieet

Seda tüüpi dieet aitab kaotada vihatud kilogrammid. Kuue kuu jooksul on võimalik kaotada 16-20 kg, 30 päeva-1-11 kg. Kuid kõik sõltub inimese individuaalsetest omadustest. Dieet põhineb kiirete süsivesikute söömisest keeldumisel. Need ained muudetakse kiiresti energiaks, kuid kui neid ei saa ajas kulutada, ladestub need inimkehasse rasva kujul. Nii ilmuvad lisa kilo. Seetõttu võite kiirete süsivesikute hülgamisel hüvasti jätta liigse kaaluga. Kuid kõik pole nii lihtne, on vaja uurida madala süsivesikute dieeti, et mitte kahjustada tervist.

Süsivesikud on ained, mis osalevad paljudes elutähtsates protsessides. Seetõttu on võimatu neid täielikult loobuda. Madala süsivesiniku dieediga peaksid aeglased süsivesikud sisaldama dieeti, mis muundatakse energiaks mitte nii kiiresti. Kõigist põhireeglitest kinni pidades saate tervisliku nahavärvi ja suurepärase vöökoha.

Tuttav dieediga

Madala süsivesiku dieeti iseloomustatakse piisava ja tervisliku energiasüsteemina. Meetod reguleerib iga päev toiduks kasutatavate süsivesikute arvu. Valgutooted tuleks kaasata toidusse ja toidust on praktiliselt välja jäetud palju süsivesikuid. Selgub, et peamise toitumiseta keha hakkab oma rasvavarusid põletama.

Välja arvatud toidust rikkad toidud, ei astu naine end nälga. Lõppude lõpuks tuleb neid tooteid asendama valgutoit. Keha ei tunne peamiste ainete puudumist, kui kasutate väikest kogust süsivesikuid.

Arvatakse, et dieet on patsientidel vastunäidustatud. Diabeediga inimestele on siiski välja kirjutatud madala kalorie -dieedi. See mitte ainult ei paranda tervist, vaid reguleerib ka seda arvu. Madal süsivesikute dieet on mõõdukalt mitmekesine võimsus, kuid mitte näljastreik.

Dieedi järgimise reeglid

Juhtub, et närvid juba üle annavad ja ma tahan lõpuks näha peeglis peegeldava keha peegeldust. Ja siis hakkavad tüdrukud dieeti iseseisvalt kohandama, vähendades süsivesikute hulka. Selleks on rangelt keelatud! Süsivesikute täielik tagasilükkamine põhjustab tervisele tõsist kahju ja nende liigne summa näitab null tulemust. Need, kes soovivad kaalust alla võtta, töötasid eksperdid välja mitu reeglit.

Dieedi nüansid:

  1. Dieedist saadud süsivesikuid ei saa täielikult välistada;
  2. Päevane soola annus peaks olema 2-3 g. Soola saab asendada sidrunimahlaga;
  3. Füüsilist tööd saab teha 2-3 nädalat pärast dieedi "tutvustamist";
  4. Rasva tuleb ravida väga ettevaatlikult;
  5. Uue elu rütmi häälestamiseks on vaja võtta täiendavaid vitamiine;
  6. Aurutatud või mitmeküpse küpsetatud roogade tarbitud roogasid on vaja tarbida;
  7. Keetmisel on vaja valada pannile üsna palju taimeõli või mitte seda üldse kasutada;
  8. Söömist tuleks süüa samal ajal, see on keelatud toitu vahele jätta. Nii et saate tugevdada soovi midagi süüa ja süüa rohkem kui peaks;
  9. Metaboolne kaalukaotus
  10. Peame hommikusööki pärast ühe tund ärkvelolekut tegema, et ainevahetus kohe tööga liituks;
  11. Peate jooma vähemalt 2 liitrit vedelikku päevas. Gaseeritud jookide kasutamine on keelatud.

Kas võivad olla kõrvaltoimed?

Iga dieediga kaasnevad kõik kõrvaltoimed, seda ei saa kõrvaldada. Kuid madala süsivesikute dieedil on minimaalne kõrvaltoimed:

  • Palju vähem süsivesikuid siseneb kehasse, mis tähendab, et kiudainete kogus väheneb ka kõhukinnisuse ilmnemiseks;
  • Madala süsivesiku dieet suurendab kehas kolesterooli ja küllastunud rasvade taset, mis põhjustab südame halba toimimist, veresoone;
  • Keha ammendumise vältimiseks on oluline kaasata kalu, dieedis.

Tooted, mis on lubatud madala süsivesiku dieediga

Madala süvendiga dieediga on sellel lubatud kasutada suurt hulka erinevaid tooteid.

Lubatud nimekiri:

  1. Köögiviljad, lehtköögiviljad: erinevad rohelised, kapsas, suvikõrvitsa, redise, baklažaan. Neid saab tarbida mis tahes vormis: konserveeritud, juust, keedetud;
  2. Seemned, pähklid on dieedi ajal kasulikud;
  3. Erinevate loomade liha. Kuid parem on valida valge liha, veiseliha maks. Sealiha ja veiseliha tuleks mõõdukalt tarbida;
  4. Merekala on täis rasvaseid küllastumata happeid, nii et seda saab süüa ka dieedi ajal;
  5. Mereannid;
  6. Piimatooted, millel on madala rasvasisalduse protsent;
  7. Kana- ja vutimunad;
  8. Väikestes portsjonites on lubatud süüa keedetud pruuni riisi, kaerahelbeid, tatar;
  9. Sojatooted, milles on väike koguse tärklist;
  10. Aurutatud seened või küpsetatud;
  11. Puuvilju saab lisada ka dieeti, kuid ainult need, kus on napp kogus suhkrut: kiivi, rohelised õunad, tsitruselised puuviljad.

Mis on keelatud toodete loendis?

Dieedi nime põhjal tuleks võimsusest eemaldada süsivesikuid rikkad komponendid.

Keelatud nimekiri:

  • Köögiviljad, mis hõlmavad suurt kogust tärklist: peet, kartul, herned, mais jne;
  • Mitmesugused saiad, leib, kondiitritooted;
  • Pasta ja vorstitooted;
  • Hapukoor, või, majonees, mesi;
  • Kuivad puuviljad, banaanid, viinamarjad.

Madala süsivesiku dieet: iganädalane menüü

Söögikordade ajal peate kindlasti jooma klaasi vett, teed või kohvi suhkruta.

Nädalapäev Menüü
Esmaspäev Hommikueine: võite süüa madalat kodu juustu pajaroogu, kurgisalatit; Lõunasöök: väike tükk keedetud veiseliha, köögiviljasalat; Pärastlõunane suupiste: klaas piima; Õhtusöök: seenesupp röstimata.
Teisipäev Hommikueine: klaas jogurtit, kaks keedetud muna; Lõunasöök: hautatud kapsa lihaga; Pärastlõunane suupiste: klaas madala rasvaga keefirit; Õhtusöök: keedetud veiseliha, värske kapsa salat, kurk.
Kolmapäev Hommikueine: seente või mereandidega omlett; Lõunasöök: madala rasvasisaldusega supp ilma röstimiseta, väike kalatükk, pisut rohelus; Õhtusöök: keedetud mereannid, köögiviljasalat.
Neljapäev Hommikueine: Müshley õunaga; Lõunasöök: hautis lihaga; Suupiste: paar rohelist õuna; Õhtusöök: väike osa tatrapudrust.
Reede Hommikusöök: hautis riivitud juustuga; Lõunasöök: köögiviljasupp, kana; Pärastlõunane suupiste: greip; Õhtusöök: keedetud pruunist riisist valmistatud puder.
Laupäev Hommikueine: 2 muna, juustutükk; Lõunasöök: keedetud veiseliha, köögiviljasalat; Pärastlõunane suupiste: keefir; Õhtusöök: mereannid, köögiviljasalat.
Pühapäev Hommikueine: kodujuustu pajaroog; Lõunasöök: kana, juust, köögiviljasalat, rohelised; Pärastlõunane suupiste: kohupiim puding; Õhtusöök: fooliumis küpsetatud kala.
Kaalulanguse retseptid

Kuidas saada madalast süsivesikute dieedist välja, et tulemust mitte kaotada?

Dieet on kõige tõhusam ja lihtsam, kuid mõne kuu pärast peaksite tegema pausi, et keha puhkaks. Kuid isegi kohe toitumine, rikkad süsivesikud ei pea seda tegema. Vastasel juhul hakkab keha uuesti rasva varustama.

Sellel olulisel juhul aitavad järgmised reeglid:

  1. Te ei saa korraga suurt osa toitu kasutada;
  2. Iga päev on vaja suurendada kaloreid;
  3. Dieedist peate lahkuma 2 kuud;
  4. Rasvaseid toite ei tohiks olla rohkem kui süsivesikutega tooteid;
  5. Kolesterooli ja glükoosi tase veres ei tohiks ületada normi;
  6. Maitsestamist tuleb soola kasutada väga ettevaatusega.

Keelatud tooted

Kaalulanguse toodete valimine ei ole dikteeritud mitte niivõrd dieediga, kuivõrd tervisliku toitumise põhimõtted. Sel ajal (ja eelistatavalt kogu eluks) peate loobuma kiirtoidust, suitsutatud lihast, soolastest toodetest. Viimane meelitab vedelikku, mis viib turse moodustumiseni ja vastavalt sellele veelgi suurema kaaluni. Gaseeritud joogid, tugev ja magus alkohol kuuluvad keelu alla. Peame unustama ägedad toidud, õhutades isu ja põhjustades menopausi ajal naises loodete. Dieedist on väga oluline eemaldada kondiitritooted, maiustused ja kondiitritooted - need on rikkad kiirete süsivesikute poolest, mis on koheselt imenduvad ja hõlpsalt külgedele asunud. Peame piirama liha (sealiha, veiseliha, lambaliha) kogust - see osutub seedimiseks liiga raskeks, luues maksa, kõhunäärme ja kogu seedetrakti koormuse.

Dieedi koostamise omadused

  1. Toitumise alus on taimne toit. Iga päev peate sööma köögivilju, puuvilju, rohelisi-dieedis peaks olema 50–60%.
  2. Erilist tähelepanu pööratakse B -vitamiinide tasakaalule, A, E, PP ja polüküllastumata rasvhapped toidus - on vaja valida nende elementide rikkad toidud.
  3. Oluline on süüa fraktsiooniliselt - sageli väikestes portsjonites. Sel juhul kulutatakse seedimisele palju energiat ja mao mõõtmed vähenevad.
  4. Pärast söömist hoiduge teelt ja jooke. Soovitav on juua 30–40 minutit pärast söömist.
  5. Peamised valguallikad on mereannid, madala rasvasisaldusega kalad, küülik, lind (kana, kalkun) ja vasikaliha.
  6. Osa suurus ei tohiks ületada 250–300 grammi.

Spordi komponent

Naistel langeb pärast 50 kehaline aktiivsus järsult. See tuleneb kõigepealt vanusega seotud muutustega. Ja siin satuvad daamid väga sageli nõiaringi: tervisliku seisundi tõttu sporti mängita, need taastuvad, mis põhjustab veelgi suuremaid probleeme. Seetõttu on füüsilisest aktiivsusest keelduda võimatu. On vaja ainult valida see nii, et see oleks kehale kasulik ega põhjusta liigset koormust. Selleks pöörduge arsti poole ja pöörduge pädeva treeneriga, kes koostab individuaalse klassi programmi, võttes arvesse vanust ja tervist.

Füüsiliste harjutustena eelistatakse kõndimist, mõõdukaid harjutusi simulaatorite, pilatese ja jooga osas. Kardio laadib, kui te pole seda kunagi varem teinud, peate pöörduma väga hoolikalt alles pärast täielikku uurimist ja konsulteerimist arstiga.

Menüü

Kahjulik toit

Kõik tervise- ja vastunäidustused on erinevad - optimaalne, kui kehakaalu langetamise dieeti töötab välja toitumisspetsialist, hinnates teie tervist, siseorganite töö tunnuseid, kroonilisi haigusi. Tervisliku toitumise põhimõtete ja oma keha tunnuste tundmise mõistmine saate iseseisvalt endale mugava menüü koostada. Kuid see ei tühista regulaarselt spetsialistide külastusi nende seisundi kontrollimiseks.

7 päeva

Kui te ei plaani oma elustiili radikaalselt muuta, vaid soovite end enne puhkust või puhkust vormi tuua, aitab see naiste dieedi menüü pärast 50-aastast dieedi menüüd 2-3 lisakilogrammi ära visata. Eeldusel, et suurendate füüsilist aktiivsust ja te ei jäta värsket õhus jalutuskäike unarusse.

Esmaspäev:

  • kaerahelbed ja roheline tee, õunad;
  • köögiviljasupp ja salat, tee;
  • Madal -rasva jogurt;
  • kartulid ja vinaigrette;
  • Madal -rasvakefir, õun.

Teisipäev:

  • osa kodujuust, teed, pirnid või õunad;
  • tükk kala, roheline köögiviljad;
  • puuviljasegu;
  • omlett, tsitrus;
  • jogurt.

Kolmapäev:

  • riispudru piimas, mahlas, viinamarjad;
  • kana kotletid, kapsast pärit koorekopp;
  • jogurt;
  • suvikõrvitsapannkoogid, kurgid ja tomatid;
  • Roheline tee.

Neljapäev:

  • Kaera pudru marjadega, kohv piimaga, juustukoogid;
  • osa kanarinda, lehtede salat kurkide abil;
  • tomatimahl;
  • Kartulid kala lihapallidega;
  • õun.

Reede:

  • Töörijuustu ja rosinade pajaroog, tee, 2 muna;
  • makrell, köögiviljad-grille;
  • Ryazhenka;
  • tatrapudru, mereandide salat;
  • banaan.

Laupäev:

  • merevetikasalat porgandiga, mitu pähklit, oranži ja kompotiga;
  • kanasupp, juustutükk;
  • tee meega;
  • Osa veiseliha, auruköögiviljad;
  • Köögiviljadest mahl.

Pühapäev:

  • Peedijuustu salat, tee, ploomid;
  • Roheliste hernestega kartulid, auruga Hek;
  • õunamahl;
  • kõrva ja hautatud köögiviljad;
  • keefir.

Kuu aega

Valgutoit

Kui plaanite oma suhtumist tervisliku toitumisse läbi vaadata ja dieeti täielikult muuta - astuge samm tervisliku eluviisi poole. Sel juhul on dieeti soovitatav kogu elu pikka aega jälgida. Menüü saab iseseisvalt valmistada, juhendades naiste toitumise põhimõtteid pärast 50 -aastast. Pakume erinevaid võimalusi toidutoiduks, mida saate oma äranägemise järgi ühendada, püüdes muuta dieeti mitmekesiseks ja kasulikuks.

Hommikusöök

  1. Kaerahelbed veega kuivatatud puuviljadega või meega piimaga.
  2. Madalat värvi kodujuust marjade ja hapukoorega.
  3. Munad ja võileib juustuga.
  4. Hapukoorega lõigatud puuviljad.
  5. TÜÜSI RUUMA PASTSEERIT.
  6. Tatalapudru marjadega.
  1. Tatalupudru köögiviljadega.
  2. Köögiviljasupp ja tükk leiba.
  3. Maisipudru kanarinnaga.
  4. Keedetud kartulid kurkide ja tomatitega.
  5. Grili kala köögiviljadega.
  6. Taimetoidukapsa rullid.

Populaarsed isikud

  1. Klaas puuvilju või köögiviljamahla.
  2. Keefir või tuhk.
  3. Madal -rasva jogurt.
  4. Valida puuviljad - õun, pirn või oranž.
  1. Keedetud kala- ja köögiviljasalat.
  2. 1 kartul ja küpsetatud köögiviljad.
  3. Köögiviljahautis.
  4. Riis vinaigrettega.
  5. Praetud lillkapsas ja tomatid.
  6. Tatarpudru ja kana kotlet.

Kui järgite pikka aega sellise menüü juurde, siis on lisatud väikesed pikendused täiendava leivatüki, puuviljade või köögiviljade portsjonite kujul. Mitte rohkem kui 1 kord nädalas on lubatud klaas kuiva punast veini.

Dieedist väljumine

On väga oluline säilitada isekontroll, jättes dieedi naiste pärast 50 -aastaseks. Pole vaja tungida tooteid, milles nad end piirasid. See on ideaalne, kui teie lähenemisviis ratsiooni koostamisele jääb muutumatuks: prioriteet on tervislik ja mitte liiga kõrge -kaloriroog. Pärast kehakaalu kaotamist proovige jälgida PP kõiki aspekte, siis ei pea te rohkem kaalust alla võtma - teie arv jääb ilma suurema vaevata. Dieedist väljumiseks suurendage järk-järgult portsjonite suurust, kuni toodete keskmine igapäevane kalorisisaldus on 1, 5–1, 6 tuhat kilokaalorit.